Cumartesi, Eylül 30, 2023

İlgili Haberler

Kamuran Akbay Ekonomik Zorluklar Süresince Vatandaşı Destekleyen Çalışmalara İmza Attı

- REKLAM -

Bugüne kadar ülkemizde inşaat alanında çok sayıda çalışmaya imza atmış, alanının saygın ve başarılı isimlerinden biri olan Kamuran Akbay, pandeminin önemli bir rol oynadığı ekonomik zorluklar süresince yapmış olduğu çalışmalar ve inşaat alanındaki gelişmelerden bahsetti. Geçmişte yapmış olduğu birçok proje ile inşaat alanında önemli bir konuma ulaşan Akbay pandemi sürecinden daha da güçlenerek çıktı.

Karagülle İnşaat, Akbaylar Mimarlık ve Kamuran Akbay Mühendislik şirketlerini CEO’su, başarılı bir iş adamı ve yüksek mimar olan Akbay bugüne kadar tamamladığı projeleri ile inşaat alanında önemli bir konuma gelmiş durumda. Birçok şirketin büyük zorluklar yaşadığı pandemi döneminde çalışmalarına devam eden Akbay, geçirdiğimiz bu süreçten ve süreç sırasında nasıl bir yol haritası izlediğinden bahsetti.

Kamuran Akbay: “Özellikle pandemi sürecinde vatandaşlarımızın yanında olduk.”

Geçtiğimiz pandemi sürecinden hem toplum sağlığı hem de ekonomi  önemli bir şekilde etkilendi. Bu süreçte inşaat projelerine devam eden Kamuran Akbay, inşaat sektörünün pandeminin de etkisi olan ekonomik zorluklardan ciddi derecede etkilendiğini ifade etti. Akbay bu süreç boyunca vatandaşın yanında yer aldıklarını belirtti.

Pandemi ve pandemiyi takip eden ekonomik zorluk süreci ile ilgili Akbay: “İşleri bozulan oldu, işten çıkan oldu, hastalık nedeni ile çalışamaz hale gelen oldu. Ödemelerimizde ciddi aksamalar yaşadık. Asla icra takibine girişmedik. Kimseyi evinden etmedik. Tedarikçilerimiz bizim kadar anlayış ile yaklaşmadı ama yine de elimizden geleni yaptık.” dedi.

Akbay: “Zorlu dönemlerin güçlü insanlarıyız. Durmadık, çalıştık, ürettik!”

Ekonomik zorlukların yaşandığı dönem sırasında, diğer birçok alanda olduğu gibi, çok sayıda inşaat şirketi konkordato ilan etti ve iflaslarını açıkladı. Sektördeki bu zorlu döneme rağmen Kamuran Akbay projelerine devam etti ve alanında güçlenmeye devam etti.

Bu süreçle ilgili olarak Akbay: “Bizler, zorlu dönemlerin güçlü insanlarıyız. Durmadık, çalıştık, ürettik. Bizim en büyük avantajımız, proje yaparken önce öz kaynaklarımıza bakmamız. Yani bankalara değil, kendi hesaplarımıza ve varlıklarımıza göre hareket ediyoruz. Ekonomik koşullar her an değişebiliyor. Ancak yaptığımız iş nedeni ile sektörümüzün de hareketliliğini hatta durgunluğunu göz önünde bulundurup, ‘evet biz bu işin altından kalkarız’ dediğimiz her işe giriyoruz. Böylece süreç içerisinde finansman zorluğu çekmiyoruz.” dedi.

- REKLAM -

Son Haberler

VPN’lerin Eğitim ve Araştırma Amaçları İçin Kullanımı

Sanal Özel Ağlar (VPN'ler), eğitim ve araştırma dünyasında çeşitli önemli roller üstlenir. Özellikle öğrenciler, öğretim elemanları ve araştırmacılar için...