Çarşamba, Temmuz 24, 2024

İlgili Haberler

Kemer’e fakülte ve yurt binası yapılacak

- REKLAM -

Antalya’nın Kemer ilçesine yeni bir fakülte binası kazandırılması için Akdeniz Üniversitesi ile Kemer Belediyesi ve hayırseverler güç birliği yaptı. Fakülte binasının inşaatı için Akdeniz Üniversitesi ve Kemer Belediyesi arasında protokol imzalandı. Yurt yapımını ise Swandoor Turizm Otel İşletmeciliği A.Ş. üstlendi.

Antalya’nın Kemer ilçesinde Akdeniz Üniversitesi ile Kemer Belediyesi ve hayırseverler eğitim için güç birliği yaptı. Kemer ilçesi Çamyuva Mahallesi’nde yapılacak fakülte inşaatı için Akdeniz Üniversitesi ile Kemer Belediyesi arasında protokol imzalandı. Akdeniz Üniversitesi Yönetim Kurulu Salonu’nda gerçekleştirilen protokol imzalama törenine Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu katıldı. Fakülte arazisine 300 öğrenci kapasiteli bir yurt binası yapımını üstlenen Swandoor Turizm Otel İşletmeciliği A.Ş. adına Barış Alp de imza törenine katıldı.

11 BİN METREKARELİK ALANA KURULACAK

Protokole göre Kemer Belediyesi’ne ait 11 bin 767 metrekarelik alanda fakülte inşaatı yapılacak. İki etaptan oluşacak projenin ilk etabında konferans salonu, 2 adet bölüme ait derslik ve öğretim elemanı odaları, uygulama alanları, dekanlık ve yemekhane alanları inşa edilecek. İnşaatın, mimari, elektrik, mekanik ve altyapı uygulama projeleri Kemer Belediyesi tarafından yaptırılacak. Binalara ait tefrişat işleri ise Akdeniz Üniversitesi tarafından yapılacak.

HAYIRSEVER KATKISI ÇOK ÖNEMLİ

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, eğitime hayırsever katkısının önemine dikkat çekti. Kemer Belediyesi’ne ve yurt binasını yapacak Swandoor Turizm Otel İşletmeciliği A.Ş.’ye teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan, “Bugün imzasını attığımız protokol bir bina yapımının ötesinde eğitime ve insana yapılan yatırımdır. Geleceğimiz için en önemli yatırım da hiç şüphesiz budur. Kazanan ilçemiz olacak, kazanan Kemer’de eğitim alacak geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz olacak. Hayırlı uğurlu olsun diliyorum.” dedi.

EL BİRLİĞİ İLE KEMER’E KATKI SUNMAK İSTİYORUZ

Antalya’nın hayırsever katkısı konusunda örnek bir şehir olduğunun altını çizen Rektör Prof. Dr. Özkan, “Geçtiğimiz haftalarda Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ve Antalya Milletvekillerimizle yine bir hayırseverimizin destekleri ile yapımı devam eden Manavgat’taki fakültemizi inceledik. Üniversitemizi merkezde olduğu kadar ilçelerimizde de güçlü bir konuma taşımak için çalışıyoruz. Bu noktada da oranın yerel yönetimi, sivil toplumu ve halkından böyle güçlü destek görmek bizleri mutlu ediyor. Kemer’imizi de üniversitemizin güçlü bir merkezi haline getirmeyi hedefliyoruz.” açıklamasında bulundu.

MEVCUT DENİZCİLİK FAKÜLTESİ BİNASIYLA İLGİLİ PROJELER VAR

Kemer’de mevcut Denizcilik Fakültesi binasıyla ilgili de ilerleyen dönemlerde farklı projelerin olduğunu açıklayan Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan, “Ben de bir Kemerli olarak, el birliği ile güzel ilçemize katkı sunmak istiyorum. Tekrar teşekkür ediyor ve protokolümüzün üniversitemize ve Kemer’e hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ise eğitimin her zaman önemli olduğuna vurgu yaparak eğitim için yapılan çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür etti.

Son Haberler

SEO ve SEO Hizmeti Nedir?

Dijital pazarlamanın en önemli bileşenlerinden biri olan SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), web sitelerinin arama motorlarında daha yüksek sıralamalara ulaşmasını...