Salı, Nisan 16, 2024

İlgili Haberler

KOÜ Fen Edebiyat Fakültesi Akademik Kurulu gerçekleştirildi

- REKLAM -

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Akademik Kurulu, Rektör Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk’ün katılımı ile gerçekleştirildi.

Fen Edebiyat Fakültesi Hoca Ahmet Yesevi Konferans Salonu’nda düzenlenen Fen Edebiyat Fakültesi Akademik Kurulu, Rektör Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Prof. Dr. Mehmet Yıldırım, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Levent Atalı, Dekan Prof. Dr. Ufuk Yıldız, Genel Sekreter Doç. Dr. Mustafa Eren, Dekan Yardımcıları, Bölüm Başkanları ile öğretim üyeleri katılım gösterdi.

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Akademik Kurulu, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Akademik Kurul’un açılış konuşmasını ise Dekan Prof. Dr. Ufuk Yıldız gerçekleştirdi. Fen Edebiyat Fakültesi’nin güncel durumu ile ilgili bilgiler paylaşan Prof. Dr. Ufuk Yıldız, akademik kadroların durumu, yapılmış bilimsel etkinlikler ve yayınlar, Eğitim öğretim yılı istatistikleri gibi konularda bir sunum gerçekleştirdi. Rektörümüzün Fen Bilimleri, Mühendislik gibi alanlara önem verdiğini bildiklerini belirten Prof. Dr. Ufuk Yıldız, Öğretim Üyesi başına düşen yayın sayısı göz önünde bulundurulduğunda Fakülte olarak Türkiye’de ön sıralarda bulunduklarına dikkat çekti. Fakültenin fiziksel altyapısı yanı sıra yol haritasını da paylaşan Prof. Dr. Yıldız, nitelikli araştırmacı ve araştırmaya daha fazla ihtiyaç olduğu vurgusu yaptı.

Rektör Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk ise Kocaeli Üniversitesi’nin Rektörü olmaktan gurur duyduğunu ifade ederek sözlerine başladı. Rektör Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, “Tıp Fakültesi’nin bir öğretim üyesi olabilirim ama tüm fakültedeki öğretim üyelerinin Rektörüyüm. Ülkemizin, şehrimizin ve üniversitemizin geleceğine katkı sağlayacak en önemli fakültelerin Fen Edebiyat, Mühendislik, Denizcilik, Havacılık ve Uzay Bilimleri gibi fakülteler olduğuna inanıyorum. Bu sebeple de sizleri önemsiyoruz.” dedi.

Bugüne kadar iyiyi ve doğruyu yapmak için gayret ettiklerini, bundan sonra da dünü hatırlayarak ve herkese adil yaklaşarak yola devam edeceklerini belirten Rektör Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, “Kocaeli Üniversitesi olarak hep daha ilerileri hedeflemeliyiz. Kocaeli Üniversitesi Araştırma Üniversitesi olmak zorunda, kolay değil ama bunu başaracak potansiyelimiz ve gücümüz var. Bunun için kendi alanımızdan çıkmalıyız. Kocaeli adeta bir sanayi laboratuvarı. Bu kentte inanılmaz imkanlarımız var. Bunlara ulaşmak da elimizde.” açıklamasında bulundu.

Rektör Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk’ün konuşmasının ardından, öğretim üyelerinin talep ve isteklerini iletmesiyle, Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Akademik Kurulu sona erdi. 

- REKLAM -

Son Haberler