Pazartesi, Temmuz 4, 2022

İlgili Haberler

KOÜ ile UAIC arasında işbirliği başlıyor 

- REKLAM -

Kocaeli Üniversitesi ile Romanya Alexandru Ioan Cuza University of Iasi (UAIC) arasında yapılabilecek iş birlikleri ile ilgili görüşmeler başladı.

İki üniversite arasında yapılan görüşmeler kapsamında Romanya Alexandru Ioan Cuza University of Iasi Rektörü Prof. Dr. Tudorel Toader, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Daniela Cojocaru, Assoc. Prof. Dr. Constantin-Iulian Damian ve Romanyadaki üniversitede Türkçe eğitimi vermek üzere görevlendirilen Dr. Öğr. Üyesi Şenel Gerçek ile heyete eşlik etmek üzere Türkiye Büyükelçiğinden Eğitim Müşavir Yardımcısı Ayşenur Topaloğlu üniversitemizi ziyaret etti.

Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğünde başlayan iş birliği görüşmelerine Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, Prof. Dr. Ahmet Küçük, Genel Sekreter Doç. Dr. Mustafa Eren, Uluslararası İlişkiler Birimi Koordinatörü Prof. Dr. Banu İnan Karagül ve DİLMER Müdürü Doç. Dr. Dilek Fidan katıldı.

Karşılıklı fikir alışverişinde bulunulan görüşme kapsamında heyet KOÜ Dilmer’i de gezerek, hem yürütülen çalışmalar ile ilgili bilgi aldı hem de Üniversitemizde öğrenimlerini sürdüren ve Türkçe eğitimi alan Uluslararası öğrencilerle de görüştü. 

Olumlu sonuçlanan ilk görüşmenin ardından, en kısa sürede görüşmenin tekrarlanması ve bir protokol oluşturularak iş birliğinin yazılı hale getirilmesi konusunda fikir birliğine varıldı. 

- REKLAM -

Son Haberler

Sel Krizi Nasıl Yönetilir?

Sakarya Üniversitesi Acil Durum ve Afet Yönetimi Bölümü Öğretim Görevlisi Muhammed Fatih Pekşen sel afeti hakkında bilgilendirmede bulundu. Uluslararası Afet...