Salı, Nisan 16, 2024

İlgili Haberler

Milli Sporcular SAÜ’lü Öğrencilerle Tecrübelerini Paylaştı

- REKLAM -

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Fikir ve Gelecek Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen ‘’Sıfırdan Zirveye” isimli etkinliğe Milli Karateci Serap Özçelik Arapoğlu ve Milli Jimnastikçi Ayşe Begüm Onbaşı katılarak dünya ve Avrupa şampiyonluklarına giden yolda yaşadıkları zorlukları ve tecrübelerini anlattı.

Karate milli sporcusu Serap Özçelik Arapoğlu, 18 senedir milli sporcu olarak sayısız Avrupa ve dünya şampiyonlukları yaşadığını belirtti. Karate hakkında bilgi veren Arapoğlu, rakibin karşısında daha hızlı ve kontrollü olmak gerektiğini belirterek teknik hareket edip sezgilerini kullanmanın başarıya ulaşma yolunda kilit rol oynadığını ifade etti. Arapoğlu spora başladığında ilk beş sene hiçbir derecesinin olmadığını ancak motivasyonunu yitirmeden ve disiplinini aksatmadan çalışarak dereceler almaya başladığını söyledi. Arapoğlu, başarıya ulaşmanın sırrını zihin ve bedenin aktif olarak sağlıklı bir biçimde kullanılmasından geçtiğini vurguladı.

Aerobik jimnastik milli sporcusu Ayşe Begüm Onbaşı, jimnastiğe başladığında yaşadığı çeşitli imkânsızlıkları anlattı. Aile desteğini sürekli olarak arkasında hissettiğini ifade eden Onbaşı, Türkiye şampiyonasına hazırlandığı günlerde takımında iki erkek ve kendisinin bulunduğunu takımın üzerine kurduğu baskıyı sürekli hissettiğini ve bu durumu motivasyona çevirerek çalıştığını dile getirdi. Onbaşı, sonuç olarak Türkiye şampiyonu olduğunu böylece jimnastiğe çok daha güçlü bağlandığını ve bu işi yapabileceğine olan inancının oluştuğunu aktardı. Konuşmasının devamında jimnastik türlerini de anlatan Onbaşı, kilo farkları ve çeşitli diğer nedenlerden dolayı jimnastik türlerine geçiş yapmanın kolay olmadığını ifade etti.

Haber: Furkan Demir

- REKLAM -

Son Haberler