Pazartesi, Aralık 5, 2022

İlgili Haberler

Modern tesislere sahip bir fakülte

- REKLAM -

Düzce Üniversitesi İletişim ve Tanıtım Koordinatörlüğü’nün üniversite adayı öğrenciler için hazırladığı Tercih Programında, İletişim ve Tanıtım Koordinatörü Öğr. Gör. Duygu Özdemir Cömert’in konuğu olan Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu, Fakülteyi anlatarak, önemli bilgiler paylaştı.

Spor Bilimleri Fakültesi’nin 2013 yılında akademik eğitime başladığını söyleyerek açıklamalarına başlayan Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu, Fakülte bünyesinde; Antrenörlük Eğitimi, Spor Yöneticiliği ile Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümlerinde akademik eğitim verdiklerini ifade etti.

Spor Bilimleri Fakültesi’nin eğitim öğretim alt yapısının güçlü olduğunu söyleyen Prof. Dr. Müderrisoğlu, modern spor tesislerine ve alanında uzman ve deneyimli akademik kadroya sahip olduğunun altını çizdi.

Spor Bilimleri Fakültesi’ne Temel Yeterlilik Testi (TYT) puan türünden öğrenci alındığı bilgisini paylaşan Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu, Spor liselerinin alan-kol- bölümlerinden mezun olan adaylar ve olimpik spor branşlarında milli sporcular için en az 150,000 ham puan almaları gerektiğini, diğer alan-kol ve bölüm mezunlarının ise; Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği için 230,000 Antrenörlük ve Spor Yöneticiliği Bölümü için ise en az 220,000 puanla başvuru yapabileceklerini ifade etti.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği için sporcu lisans şartı olmadığını, Antrenörlük bölümü için federasyonlara bağlı en az 3 yıl, Spor Yöneticiliği bölümü için ise en az bir yıl aynı branşta lisans sahibi olma şartı aradıklarını söyleyen Prof. Dr. Müderrisoğlu, Sınav Koordinasyon Parkurunun da olduğunu dile getirdi.

Milli sporculara yönelik %20 kontenjan ayırdıklarının altını çizen Müderrisoğlu, şehit ve gazi yakınları için de her bölümde birer kontenjan ayrıldığını vurguladı.

Uygulama ders sayısının fazla olması nedeni ile öğrencilerin kabiliyetlerini geliştirdiklerini ve ilgili spor branşlarda da eğitim belgeleri alarak iş bulma olanaklarını artırdıklarını söyleyen Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu, tercih yapacak öğrencilere başarı dilekleri ile sözlerini sonlandırdı.

Kaynak: Düzce Üniversitesi

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

SAÜ’den Araştırma Üniversitesi Olma Yolunda Yeni Bir Adım Daha

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi Yazılım Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Deniz Balta’nın yürütücüsü olduğu “Su...