Perşembe, Ağustos 18, 2022

İlgili Haberler

Mühendislik Fakültesi Dekanlığına Prof. Dr. Jülide Hızal Yücesoy Atandı

- REKLAM -

Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanlığına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Jülide Hızal Yücesoy atandı.

Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Öztaş’ın görev süresinin dolması üzerine dekanlık görevine Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Kimya Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Jülide Hızal Yücesoy atandı. Mühendislik Fakültesi’nde gerçekleşen devir teslim töreni, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Jülide Hızal Yücesoy, Prof. Dr. Fikret Yüksel ve Mühendislik Fakültesinden akademik personelin katılımlarıyla gerçekleşti.

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, dekanlık devir tesliminde gerçekleştirdiği konuşmada Yalova Üniversitesi ailesi olarak yegâne hedeflerinin üniversitemizi ileriye taşımak ve hem Yalova iline hem de ülkemize faydalı akademik çalışmalar yapmak olduğunun altını çizdi.

Rektör Prof. Dr. Suat Cebeci, dekanlık görevi süresince yaptığı hizmetlerinden dolayı Prof. Dr. Mustafa Öztaş’a teşekkür ederek kendilerine plaket takdim etti. Prof. Dr. Mustafa Öztaş ile uzun süre birlikte uyum içinde çalıştıklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Suat Cebeci kendileriyle farklı pozisyonlarda çalışmaya da devam edeceklerini belirtti. Mühendislik Fakültesi Dekanlığına atanan Prof. Dr. Jülide Hızal Yücesoy’u da tebrik eden Prof. Dr. Cebeci, “Prof. Dr. Jülide Hızal Yücesoy’un yeni görevinin, kurumumuz, fakültemiz ve ülkemiz için hayırlı hizmetlere vesile olmasını temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Mühendislik Fakültesinin yeni dekanı Prof. Dr. Jülide Hızal Yücesoy da konuşmasında Rektör Prof. Dr. Suat Cebeci ve Prof. Dr. Mustafa Öztaş’a teşekkürlerini sundu. Prof. Dr. Mustafa Öztaş’ın değerli bir bilim insanı olduğunu ifade eden Prof. Dr. Jülide Hızal Yücesoy, kendisiyle geçmişte Dekan ve Bölüm Başkanı olarak çok uyumlu çalışmalar yaptıklarını ve yeni dönemde de  daha iyi çalışmalar yapmak için kendilerinden destek beklediklerini söyledi. Yapılan konuşmaların ardından dekanlık devir-teslimi tamamlandı.

- REKLAM -

Son Haberler

SAÜ Öğrencileri Teknofest’ten Dereceyle Döndü

Sakarya Üniversitesi İleri Mühendislik Teknolojileri Araştırma ve Geliştirme Öğrenci Topluluğu (İMARGE) bünyesinde faaliyet gösteren Kara Yonca Takımı Türkiye üçüncüsü...