Pazartesi, Aralık 5, 2022

İlgili Haberler

Öğrencilere psikolojik destek verilecek

- REKLAM -

Covid-19 sürecinde, eğitim ve öğretim süreçlerinin kesintiye uğramadan sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için önemli işlere imza atan Trakya Üniversitesi, öğrencilerine desteğini sürdürüyor.

Öğrencilerin kişisel gelişimini destekleyen, akademik, sosyal ve kişisel sorunlarını çözmelerine yardımcı olan Trakya Üniversitesi, psikososyal destek hizmetleri kapsamında öğrencilerine online psikolojik mentörlük ve danışmanlık hizmeti verecek.

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkileyen Covid-19 salgınının yarattığı stresle başa çıkamadığını düşünen öğrenciler, Trakya Üniversitesi Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından hayata geçirilen çevrimiçi psikolojik destek uygulamasıyla, ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilecek. Uygulamayla zor zamanlarında profesyonel destek alabilecekleri uzmana ulaşabilecek öğrenciler, bu sayede salgın sürecinde yaşadıkları zorlukları aşabilme olanağına sahip olacak.

E-posta ve cep telefonu üzerinden randevu sistemi ile gerçekleştirilecek psikolojik mentörlük ve danışmanlık hizmetinde öğrencilere, Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Sosyal Hizmetler ve Danışmanlık Bölümü Öğr. Gör. Sena Daşkıran destek olacak. Salgın sürecinde stres, korku, kaygı bozukluğu ve uyum sorunu yaşayan öğrencilerle dayanışma içerisinde olacak Klinik Psikolog Öğr. Gör. Sena Daşkıran kişisel gelişim, akademik başarı, motivasyon ve kariyer planlaması konularında da öğrencilere rehberlik edecek.

Koronavirüs salgını sürecince gençlerin psikolojik sağlamlıklarını korumak amacıyla hayata geçirilen uygulamanın içeriğinde;

– Salgın sürecinde akademik başarı konusundaki engeller ve bu engellerle baş etme yolları,
– Salgın sürecinde aile ve çevre ilişkileri,
– Salgın sürecinde zihinsel ve mental yorgunluk,
– Salgın sürecinde stresle baş etme yöntemleri,
– Motivasyon ve kariyer planlama,
– Kendini tanıma ve özgüven geliştirme,
– Kaygı ve bedensel yorgunluk,
– Salgın süreci ve dezavantajlı grubun engellerinin ortadan kaldırılması,
– Kişiye özel diğer eğitim konuları yer alacak.

Online Psikolojik Mentörlük ve Danışmanlık Hizmeti için, senadaskiran@hotmail.com e-posta adresi veya 0534 912 99 00 numaralı telefondan randevu alınabilecek.

Kaynak: Trakya Üniversitesi

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

SAÜ’den Araştırma Üniversitesi Olma Yolunda Yeni Bir Adım Daha

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi Yazılım Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Deniz Balta’nın yürütücüsü olduğu “Su...