Pazartesi, Eylül 25, 2023

İlgili Haberler

Panjur Nedir? Ne İşe Yarar?

- REKLAM -

Binalarda bilindiği üzere kapı ve pencereler bulunur. Bu kapı ve pencereler farklı şekillerde yapılabiliyor. Özellikle panjur sistemi hem pencere hem de kapılarda yaygın olarak görülebiliyor. Kişiler panjur sistemi hakkında daha detaylı araştırmalar yaparak bilgi sahibi olmak istiyor. Panjur sistemi hem kapı hem de pencerelere uygulanan bir sistemdir. Kapı ve pencere önlerine yapılan bu sistem yatay ve dikey profillerle oluşturuluyor.

Sistemler hem kapıya hem de pencereye uygun bir şekilde yapılıyor. Profillerle oluşturulan bu sistemler kapılar açık kalsa dahi kapalı konuma getirilebiliyor. Oluşturulan bu sistemler hem manuel hem de otomatik olarak yapılabiliyor. Kişilerin kullanım amacına göre farklı şekillerde oluşturulabiliyor. Kapı ve pencere açık olsa dahi bu sistemler sayesinde delikli veya hava alacak şekilde ayarlanabiliyor.

Panjur Türleri Nelerdir?

Kapı ve pencerelere uygulanan panjur sistemlerinin farklı çeşitleri bulunuyor. Panjur çeşitleri farklı özellikleriyle ön plana çıkıyor. Bu sistemlerin hem manuel hem de otomatikleri bulunuyor. Özellikle iple veya motorlu sistemlerle oluşturuluyor. Bu tercihler genellikle yapının özelliklerine ve kişilerin tercihlerine göre değişebiliyor.

Kişiler istediği sistemi kapı ve pencerelerine uygulatabiliyor. Yapılan bu panjur sistemleriyle kullanım amaçları değişiklik gösterebiliyor. Hava ve filtreleme sistemi bulunan bu panjurlar oldukça yaygın olarak günümüzde kullanılıyor.

Hangi Tür Panjurları veya Panjurları Tamir Edebilirsiniz?

Panjur tamiri, hangi tür panjurları veya panjurları onarabilirsiniz? Aşağıdaki panjur çeşitlerini onarabiliriz; Petek Perdeler, Hücresel Perdeler, Mini Panjurlar, Ahşap Panjurlar, Jaluziler, Dikey Perdeler, Stor Perdeler, Pileli Perdeler, Roma Perdeleri, Güneş Perdeleri, Panjurlar + piyasada daha fazla güneşlik, panjur ve özel pencere uygulamaları.

Panjurlardaki Kırık İpler Nasıl Düzeltilir?

Sadece Kordonlar Değil. Hatalı kablo kilitleri ve uyarı kör parçaları, çoğu panjur ve gölgelik için sorumludur. Panjurlarınızda ip koptuğunda, ipin kopmasına neden olan gizli problemler vardır, örneğin; kordon kilidi, değnek eğme, püsküller ve daha fazlası. Panjurlarınızı ve güneşliklerinizi onaracağız ve tüm bu sorunları yeni perde parçalarıyla değiştireceğiz; kör kablolar, kablo kilitleri, eğim kontrolleri ve gerekli diğer pencere kör parçaları.

Bir Panjuru Tamir Etmenin Maliyeti Nedir?

Tahmin edilen fiyat bilgileri; Çoğu tamir ve pencere gölgeliği onarımı, 500 TL ile 650 TL arasında değişmektedir. (Tamir için ortalama onarım maliyeti 600-700 arasındadır. Çoğu büyük boyutlu jaluzilerin onarımı yaklaşık 750-800 Türk Lirası veya daha azdır) Hepsi soruna, jaluzilerin boyutuna, jaluzilerin yaşına ve kaç jaluzi parçasının olduğuna bağlıdır.

Kaynak: https://panjurtamiri.gen.tr/

- REKLAM -

Son Haberler