Salı, Eylül 27, 2022

İlgili Haberler

Sakarya Üniversitesi 15 üniversiteye model oldu

- REKLAM -

Sakarya Üniversitesi tarafından geliştirilen uzaktan eğitim modülleri, Türkiye’den 15 üniversite tarafından kullanılacak.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, 15 üniversite rektörünün katıldığı online toplantıda SAÜ’nün geliştirdiği “Öğrenme Yönetim Sistemi Modülü”, “Sanal Sınıf Modülü”, “Duyuru Modülü”, “Çevrimiçi Sınav Modülü” ve “Raporlama Modülü” olmak üzere toplamda 5 modülün “Dijital Dönüşüm Projesi” kapsamında oluşturulan platform aracılığıyla sunulacağını söyledi.

Protokol imzalandı

Sakarya Üniversitesi öncülüğünde gerçekleştirilen Dijital Dönüşüm Projesi, üçüncü aşamada 15 üniversite ile imzalanan protokol sayesinde hayata geçti. Projede bu aşamada Sakarya Üniversitesi TÜBİTAK 1001 Projesi kapsamında geliştirilen Uzaktan Eğitim Platformu, YÖK Koordinasyonunda ve TÜBİTAK ULAKBİM işbirlikleri ile imzalanan protokolle 15 üniversitenin hizmetine sunuldu.

SAÜ öncülüğünde gerçekleştirilecek

Düzenlenen toplantıda konuşan YÖK Başkanı Saraç, 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Güz Döneminde proje kapsamında 15 üniversitenin uzaktan öğretim ile yapacakları dersleri, SAÜ tarafından geliştirilen 5 modülden oluşan platform aracılığıyla gerçekleştireceklerini söyledi. Projenin ilk aşamasında 16 üniversiteden 10 binden fazla öğretim elemanına ve 61 bini aşkın öğrenciye dersler verildiğini belirten Saraç, ikinci aşamada ise 16 üniversiteye ek olarak yeni kurulan üniversitelerdeki öğretim elemanlarına eğitimler verildiğine değindi.

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan’a projeye destekleri dolayısıyla teşekkür eden YÖK Başkanı Saraç, projeye destekleri dolayısıyla TÜBİTAK’a, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut’a, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki’ye, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş’a, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun’a, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak’a, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım’a, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’e, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş’e, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’ya, Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Doğan Karacoşkun’a, Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek’e, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’a, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk’e, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemalettin Erdemci’ye ve Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan’a teşekkürlerini iletti.

“Üniversitemizin potansiyelini kullandık”

SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan da konuşmasında hem SAÜ’nün potansiyelini kullandıkları hem de yeni bir kapasite inşa ettikleri için Prof. Dr. Ahmet Özmen ve Prof. Dr. Mehmet Barış Horzum başta olmak üzere BAUM ve UZEM ekibine teşekkür etti. Rektör Savaşan, “Yeni YÖK olarak Dijital Dönüşümü salgından çok önce gündeme alarak vizyoner açılıma öncülük ettiği için Sayın Yekta Hocama teşekkür ediyor ve üniversitemizin yeteneklerini buluşturdukları için tüm YÖK üyelerine ayrıca teşekkür ediyorum. ULAKBİM kapasiteyi arttırdıkça da talep eden tüm üniversitelere aynı hizmeti verme çabası içerisinde olacağız” dedi. 

Kaynak: Sakarya Üniversitesi

- REKLAM -

Son Haberler