Salı, Nisan 16, 2024

İlgili Haberler

Sakarya Üniversitesi’nden ‘Valsanat’ melodisi yükseliyor

- REKLAM -

Valsanat Dergisi, Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi İletişim Tasarım ve Medya Bölümü öğrencileri Cansel Yalnız, Hazal Vardi, İpek Koçyiğit ve Emrecan Bilgili tarafından 2021 Ekim ayında kuruldu.

Öğrenciler derginin kurulma amacının kendi fikirleriyle diğer insanları etkilemek ve öncülük etmek olduğunu ifade etti.

Valsanat Dergisi herkesin dans türü olarak tanıdığı valstan etkilenerek ortaya çıkarıldı. Dergi ekibi vals melodisinden etkilenip, dansla eşlik etmeye başlayanlardan ilham alarak, kendi fikirleriyle de bir melodi oluşturmak ve bu melodiyle diğer insanlar için de yeni bir serüven başlatmış oldu.

Ekip, dergiyi çıkarmaktaki amaçlarını “Sanal dünyanın hayatımızın bu kadar içinde olmasıyla beraber ve her şeyi sanal mecralar üzerinden halledebildiğimiz bu çağda sanata davet etmek ve tanıtmaktır. Yazmaya, çizmeye, fotoğraf çekmeye ilgisi olan insanlara öncü olup, sanatçıların çalışmalarını daha fazla kişiye ulaştırarak yayılmasını sağlamak, gerek sanat adına, gerekse dergimiz adına başlattığımız serüvenin bir parçasıdır. Manevi olarak sanat yeteneklerini göstermek isteyen insanların bu hisleriyle beraber gönderdikleri içerikleri yayımlamak ve bununla beraber farklı insanlara ulaşmak da hedeflerimiz arasında” sözleriyle ifade ettiler.

“DERGİYİ ÇIKARIRKEN ÇOK HEYECANLI VE GURURLUYDUK”

Dergiyi çıkarırken çok gururlu ve heyecanlı olduğunu ifade eden Valsanat ekibi, “Dergiyi çıkarırken, bir şeyin oluşumunu yapmak ve öncüsü olmak çok gurur vericiydi. Kendi adımıza bu yaşlarımızda böyle bir yapının ilk adımlarını atmak bizim için çok önemli bir adım.” dediler.

“VALSANAT’LA HAYALLERİMİZ BÜYÜK”

İlk önce Türkiye’de büyük bir etki yaratmak istediklerini söyleyen öğrenciler, derginin sadece dijital platformlarda değil, raflarda da yer almasını istediklerini ifade ettiler. Derginin yakın çevrelerindeki insanların, estetik algılarını şekillendirdiğini gördüklerini ve bundan büyük heyecan duyduklarına da değindiler.

“SOYUT VE SOMUT ANLAMDA İKİ ŞEKİLDE BÜYÜMEYİ HEDEFLİYORUZ”

Büyümeyi düşündüklerine de değinen Valsanat Dergi ekibi, “Soyut ve somut anlamda iki şekilde büyümeyi hedefliyoruz. Bu yolda yanımızda bize destek veren ve yol gösteren hocamız, Dr. Öğr. Üyesi Kadriye Kobak’ın referansı daha da ilerisini görmemizi sağlayacak. İnsanlar Valsanat Dergisinin ismini duyduklarında oluşan fikirlerini kendi fikirlerimize katarak bu melodiyi yükseltmek istiyoruz” şeklinde kendilerini ifade ettiler.

- REKLAM -

Son Haberler