Pazartesi, Aralık 4, 2023

İlgili Haberler

Şarkılara “İşaretleri” İle Hayat Verecekler

- REKLAM -

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) öğrencilerinden oluşan İKÜ İşaret Dili Korosu, 10 Mayıs Salı günü Akıngüç Oditoryumu’nda Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği yararına sahne alıyor.

İstanbul Kültür Üniversitesi Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi tarafından, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği yararına organize edilen konserde İKÜ İşaret Dili Korosu, İşaret Dili Eğitmeni ve Tercümanı Gökben Keleş’in öncülüğünde omurilik felçli bireylere katkı sağlamak ve farkındalık yaratmak amacıyla 10 Mayıs Salı günü İKÜ Ataköy Yerleşkesinde bulunan Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde sahne alacak. Saat 19.00’da başlayacak olan konserde Cem Karaca, Tarkan, Cem Adrian, Edis, Model, Şebnem Ferah, Nilüfer, İrem Derici ve Farah Zeynep Abdullah’a kadar birçok sanatçının şarkıları işaret diliyle yorumlanırken konserden elde edilen gelir ise Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne bağışlanacak.

İstanbul Kültür Üniversitesi Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birim Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Neslihan Fatma Er, Kültür Üniversitesi öğrencilerinin ve İKÜ İşaret Dili Korosu’nun her zaman sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ederek çeşitli organizasyonlar düzenlediklerini ve toplumsal farkındalığın yaratılması adına çalışmalar yürüttüklerini belirtirken,  “Tüm amacımız kaynağımız mesajımızın topluma doğru aktarılması ve bunun neticesinde insanların kalbine dokunarak yardımlaşma ve dayanışma motivasyonunu artırmak. Organizasyonda yer alan tüm koro üyelerimizi, öğrencilerimizi yürekten kutluyor, herkesi kutsal bir misyon üstlenen Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği yararına düzenlediğimiz konserimize davet ediyoruz.” dedi.

“Hayatları iyileştirmek motivasyonuyla çalışıyorlar”

İşaret Dili Eğitmeni ve Tercümanı Gökben Keleş ise, “4 aydır bu konser için hazırlanıyoruz. Etkinliğimizin sonunda oluşacak farkındalık, verilecek mesajlar, farklı hayatlardaki kişilerin yüreklerinde dokunacaklarını bilmek öğrencilerimizi daha da motive ediyor. Hayatları iyileştirmek motivasyonuyla etkinliğin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlıyorlar.” ifadelerini kullandı. Her yıl sosyal farkındalık ve destek sağlamak amacıyla bir vakıf veya dernek yararına sahne alan İKÜ İşaret Dili Koro üyeleri de omurilik felçlisi bireyler için fayda sağlamak amacıyla bu organizasyonun içinde bulunmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşadıklarını dile getirdiler.  

- REKLAM -

Son Haberler