Salı, Nisan 16, 2024

İlgili Haberler

SAÜ Tıp Fakültesi Öğrencileri Beyaz Önlüklerini Giydi

- REKLAM -

Sakarya Üniversitesinde Tıp Fakültesi öğrencileri için beyaz önlük giyme töreni düzenlendi. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Tıp Fakültesiyle ortaklaşa gerçekleştirilen törene iki üniversitenin Rektörü de katıldı.

Kalabalık protokolün olduğu törene öğrencilerin aileleri de iştirak etti. Törenin açılış bölümünde konuşan Tıp Fakültesi ikinci sınıf öğrencisi Yağmur Başarkan, “Hastaların ilacı reçetelerde, bizim ilacımız ise onları iyi edebilmenin verdiği mutlulukta saklı. Her şeyden önce iyi bir insan sonrasında ise iyi bir doktor olma hedefi taşıyoruz” dedi.

Açılış konuşmasına SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, beyaz önlük giyme töreninin Sakarya’ya ilk karın düştüğü güne denk gelmesine dikkat çekerek başladı. Rektör Prof. Dr. Savaşan, “Bugün beyaz önlük giyerek hayatlarının en mutlu günlerinden birini yaşayan öğrencilerimiz hayatınızın her gününü gururla ve mutlulukla geçirmenizi dilerim. Olumsuz sayılabilecek olaylar yaşansa da hasta duasını alan hekimler olarak inanıyorum ki hem bu dünya da hem de ahirette huzurlu ve bahtiyar olacaksınız. Yolunuz ve bahtınız açık olsun” ifadelerini kullandı.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, “Tıp Fakültesi öğrenciliği hekimlik mesleğinin ilk basamağıdır. Sizler artık birer hekim adayısınız. Bu başarınızdan dolayı her birinizi tebrik ediyorum. Bugün giyeceğiniz beyaz önlükler bizlere bir sorumluluk yükleyecek ve sizlerde bu sorumluluğu hayatınız boyunca taşıyacaksınız” diye konuştu.

SAÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Karabay, “Beyaz önlük temizliğin saflığın, soğukkanlılığın ve asaletin simgesidir. Bu da karşınızdaki insana ve hastaya güven verir. Hastanın kanı önlüğe geldiğinde önlük asla kirlenmez; önlüğün hakkını vermiş olursunuz” dedi.

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen törene Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Bilecik Şeyh Edebali üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse, Adapazarı Belediye Başkan Vekili Yusuf Özden, SAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hatem Akbulut, Sakarya MÜSİAD Temsilcileri, SAÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Karabay, Şeyh Edebali Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Baykan, Dekan Yardımcılar, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Aziz Öğütlü, SATSO Başkanı Akgün Altuğ, MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar ve çok sayıda akademisyenle öğrenci velileri katıldı.

- REKLAM -

Son Haberler