Cumartesi, Eylül 30, 2023

İlgili Haberler

SAÜ’de Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Kriterleri Yenileniyor

- REKLAM -

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Hamza Al başkanlığında Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Ölçütleri Güncelleme ön toplantısı yapıldı.

Sakarya Üniversitesi Araştırma Üniversitesi olma hedefi doğrultusunda   Öğretim Üyeliğine yükseltme ve atama kriterlerinde yeniliğe gidiyor.  Yeni yükseltme ve atama kriterlerinin paylaşıldığı toplantıya; SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Emrah Doğan, Prof. Dr. Özer Köseoğlu, Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, Araştırma Dekanı Prof. Dr. Cenk Yavuz ve üniversitenin farklı birimlerinden Öğretim Üyeleri katıldı.

Toplantıda Sakarya Üniversitesinin Araştırma Üniversitesi olma misyonuyla belli alanlarda ve konularda öncü roller üstlendiği konuşularak, yüksek lisans, doktora, yardımcı doçentlik, doçentlik ve profesörlük yeterlilikleri konusunda hazırlanan yeni atama ve yükseltme kriterleri taslağı üzerinden ön değerlendirmelerde bulunuldu.  Rektör Prof. Dr. Al Üniversite birimlerinin atama komisyonlarına katılımlarından dolayı teşekkür ederek yeni atama ve yükseltme kriterlerinin yakın zamanda üniversite birimlerinde de görüşüleceğini söyledi.

 

- REKLAM -

Son Haberler

VPN’lerin Eğitim ve Araştırma Amaçları İçin Kullanımı

Sanal Özel Ağlar (VPN'ler), eğitim ve araştırma dünyasında çeşitli önemli roller üstlenir. Özellikle öğrenciler, öğretim elemanları ve araştırmacılar için...