Salı, Nisan 16, 2024

İlgili Haberler

SUBÜ’de Tarih, değişim ve eğitim ilişkisi ele alınacak

- REKLAM -

SUBÜ Konuşmaları’nın 16. konuşmacısı ‘Tarihsel Akış, Değişimin Hızı ve Eğitim’ başlıklı söyleşiyle İbn Haldun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Atilla Arkan olacak.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi tarafından düzenlenen SUBÜ Konuşmaları’nda 2. sezon söyleşileri sürüyor. Etkinliğin 16. programında İbn Haldun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Atilla Arkan konuşmacı olarak yer alacak. ‘Tarihsel Akış, Değişimin Hızı ve Eğitim’ başlığının konuşulacağı söyleşinin moderatörlüğünü SUBÜ Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Zafer Tatlı üstlenecek. 3 Kasım Çarşamba saat 14.00’te gerçekleştirilecek söyleşi, üniversitenin YouTube kanalı SUBÜ Haber’den canlı yayınlanacak.

Prof. Dr. Atilla Arkan kimdir?

Adapazarı İmam Hatip Lisesi’nin ardından 1991 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olan Prof. Dr. Atilla Arkan, doktorasını 1999 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İslam Felsefesi alanında tamamladı. Doktora çalışması için 1996-1999 yılları arasında Uluslararası Malezya İslam Üniversitesi İslam Medeniyeti ve Düşüncesi Enstitüsü’nde bulundu. 1994 yılında Sakarya Üniversitesi’nde akademisyen olarak göreve başladı. 2013 yılında aynı üniversitede profesör oldu. 2012-2014 yılları arasında misafir araştırmacı öğretim üyesi olarak Kanada McGill Üniversitesi İslam Çalışmaları Enstitüsü’nde bulundu. 2017’den itibaren Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı’nda (SETA) Eğitim ve Sosyal Politikalar Araştırmaları Direktörü olarak görev yaptı. Din Felsefesi, İslam Düşüncesi ve Çağdaş İslam Düşüncesi alanlarında çalışan, İngilizce ve Arapça bilen Arkan’ın; ‘İbn Rüşd Psikolojisi’ ve  ‘İbn Meymun Felsefesinde Tanrı’ kitapları ile ‘Psikoloji Şerhi / Kitabu’n – Nefs’ ve ‘İslam Ahlâk Teorileri’ çevirileri bulunmaktadır.

 

 

- REKLAM -

Son Haberler