Pazartesi, Aralık 4, 2023

İlgili Haberler

Temsilcilikte Orta Doğu Ve Avrupa’nın Lideri

- REKLAM -

Orta doğu ve Avrupa’nın birçok Afrika ülkesine sağladığı hizmet ile Türkiye’nin gururu olan, sektörde liderlik konumuna sahip, eşsiz ve rakipsiz tek yetkili acentesi sck temsilcilik ile hala tanışmadınız mı?

Kurumsal yada şahsi tüm lojistik ihtiyaçlarınıza anında çözüm üreten ve uzun yıllardır sektörde adından sıkça söz ettiren SCK Temsilcilik, 2001 yılından bu yana tüm ECTN / BESC sertifikalarınızı hazırlamaktadır.

20 yılı aşkın süredir global olarak ECTN / BESC sağlayıcısı olarak sektörde hizmet sağlayan firma, Batı Afrika’nın birçok ülkesine taşıma sertifikası hazırlayan ve Batı Afrika taşımacılık konseyinin Türkiye’deki tek yetkili acentesidir.

Orta doğu, Avrupa ve Afrika’da sevkiyat yapmak için hazırlanan yükleme belgelerini en hızlı şekilde çözüme kavuşturan SCK Temsilcilik ile işleriniz artık çok daha konforlu.

BSC, ECTN, FERI, BIETC gibi ihtiyaç duyduğunuz tüm yükleme sertifikalarına sahip olmak için sck temsilcilik ile iletişime geçebilirsiniz.

Afrika Taşımacılık Konseyi’nin Türkiye’deki Tek Yetkili Acentesi

Alanında uzman ve geniş bir kadroya sahip ekibi ile ihracatçıların yanında olan firma, yükleme belgelerinin gerektirdiği tüm prosedürleri en hızlı ve en pratik şekilde servis etmekte.

Taşımacılık sürecinin uzman rehber desteği ile sürdürüldüğü, Ulusal ticarete ve ihracatçılara maksimum güven ve çözüm sunan firmanın yükleme belgesi sağladığı ülkelerin bazıları şunlardır;

  • Angola – CNCA Sertifikası
  • Gana CTN Sertifikası
  • Benin BESC Sertifikası
  • Mısır ACID
  • Madagaskar BSC
  • Demokratik Kongo – Feri Belgesi

Ayrıca, Gabon BIETC, Fildişi Sahili BSC, Burundi ECTN, Ekvator Ginesi ECTN, Kamerun BESC, Güney Sudan ECTN, Mali BESC, Somali CTN, Sierra Leone ENS ve BSC, Orta Afrika Cumhuriyeti ECTN, Togo ECTN, Burkina Faso ECTN – URN, Çad Besc, Gine Bissau ECTN – CEE, Gine Konakri ECTN – ICTN, Kongo Cumhuriyeti ECTN, Liberya CTN, Libya ECTN, Nijer BESC, Nijerya CTN ve Senegal BSC yükleme belgelerine de SCK Temsilcilik ayrıcalıkları ile sahip olabilirsiniz.

İhracatçıların ve Forwarderların kara, deniz, hava ve demiryolu taşıma hizmetlerinde ihtiyaç duyduğu ve temin edilmesi zorunlu olan yükleme belgelerinin sağlayıcısı olan SCK Temsilciliğe gerekli evraklarınızı ileterek süreci başlatabilir ve hızla çözüme kavuşturabilirsiniz.

Yükleme Sertifikası Nedir?

Yükleme sertifikası ARCCLA, BESC, BIETC, BSC, ECTN, ENS, FERI gibi isimlerle belirtilebilen, elektronik sertifikalardır.

İhracat ve nakliye alanında ihtiyaç duyulan ve ülkelerin yasalaştırdığı bu belgeler, zorunlu olarak temin edilmelidir.

Yukarıda belirtilen isimler kargo takip sertifikalarının çeşitli isimleridir. Bu onaylı belgeler temin edilmez ise alıcılar kargolarını limanlardan çekemez. Belgeye ek olarak da ülkenin belirlediği idari para cezasını ödemek zorunda kalırlar.

Yükleme sertifikası sahibi olmak için sck temsilcilik ile görüşebilir mail yoluyla gerekli evrakları ileterek yükleme belgesi onay sürecini hemen başlatabilirsiniz.

Yükleme Belgesine Nasıl Sahip Olabilirsiniz?

Uluslararası ve dış ticaretin zorunluluk getirilen bazı temel prosedürleri bulunmaktadır. Bu prosedürler belli başlı operasyonlar aracılığı ile yürütülmektedir.

Evrak operasyonunun eksiksiz tamamlanması ile tedarik zincirinin gelişmiş şekilde yönetilebilmesi için yükleme belgelerinin tam anlamıyla dört dörtlük hazırlanmış olması gerekmektedir.

Peki yükleme belgesine nasıl sahip olabilirsiniz?

Yükleme belgesi almak istediğiniz ülkeye göre değişkenlik gösterebilen evrak gereklilikleri bulunmaktadır. Ancak genel olarak şu evraklar ile de başvuruda bulunabilirsiniz.

  • Beyanname
  • Fatura (Maal faturası, Navlun bedeli faturası)
  • Konşimento
  • Menşei Şahadetnamesi

Yukarıda belirtilen evraklar her ülke için geçerli değildir. Bazı ülkeler için daha fazla evrak da gerekebilmektedir. SCK Temsilcilik iletişim bilgileri ile iletişime geçerek gerekli belgeleri ve başvuru formunuzu iletebilir, Yükleme sertifikasına en pratik şekilde sahip olabilirsiniz.

ECTN sertifika onayı ne kadar sürer?

Evrakların eksiksiz tamamlanmasının ardından,  başvuru süreci ortalama birkaç gün sürebilmektedir. Birkaç gün içinde onaylanması için evrakların mutlaka eksiksiz ve uyumlu olması gerekmektedir.

Yükleme sertifikaları, yükünüz yola çıkmadan hazır edilmelidir, unutulmaması gereken bir diğer husus da yükleme belgelerinizin tek bir gönderiye ait olması gerektiğidir. Yani bir kargo takip notunuzu birden çok gönderiniz de asla kullanamazsınız. Ortadoğu ve Avrupa’nın ardından Afrika’nın da lider  temsilcilik acentesiyle iş ortağı olmak için hemen iletişime geçebilirsiniz.

*Sponsorlu İçerik

- REKLAM -

Son Haberler