Perşembe, Ekim 6, 2022

İlgili Haberler

Trakya Üniversitesi Farklı 1 Gençlik Topluluğu’ndan Macera Yarışı

- REKLAM -

Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren “Farklı 1 Gençlik Topluluğu” hareket, eğlence ve bilgiyi birleştiren bir etkinliğe imza attı.

Farklı 1 Gençlik Topluluk öğrencileri tarafından organize edilen Oryantiring, Balkan Yerleşkesinde gerçekleştirildi. İkili gruplarla oluşturulan 10 takımın kıyasıya mücadele ettiği organizasyonda ekipler belirlenen noktalardaki karekodları okutarak kendilerine yöneltilen soruları, en hızlı şekilde cevaplamaya çalıştı. Parkur sonunda en fazla doğru cevabı en hızlı veren gruplar arasında sıralama yapıldı ve birinci gelen gruba ödülü verildi.

Macera yarışı etkinliğinin eğlenmek kadar kampüsü tanımak, farklı bölümlerden öğrencilerle kaynaşmak ve en önemlisi yoğun fiziksel aktivite yapmak olduğunu vurgulayan topluluk öğrencileri, etkinliğin devamını planladıklarını ifade etti. 

Etkinliğe katılan yarışmacıların oldukça eğlendikleri gözlemlenirken sergiledikleri fiziksel aktivite düzeylerini ve adım sayılarını ekran görüntüleri ile paylaştılar.

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu fiziksel aktivite ile birlikte hem eğlencenin hem de bilginin bir arada yer aldığı böylesi güzel bir etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen başta topluluk akademik danışmanı Doç. Dr. Hilal Keklicek olmak üzere topluluk öğrencileri ile katılımcılara teşekkür etti.

- REKLAM -

Son Haberler

SUBÜ’nün moda öğrencileri teknik gezideydi

SUBÜ Ferizli MYO Moda Tasarımı Programı ile Tekstil Teknolojisi Programı öğrencilerine yönelik olarak MK Moda Atelier’e teknik gezi düzenlendi....