Perşembe, Ağustos 18, 2022

İlgili Haberler

Trakya Üniversitesi Hastanesine Maske ve Tıbbi Üniforma Bağışı

- REKLAM -

Edirne ve Tekirdağ Ergene Avrupa Serbest Bölgesi’nde faaliyet gösteren Modavizyon Tekstil, Covid-19 ile mücadelede sağlık çalışanlarına destek olmak amacıyla, Trakya Üniversitesi Hastanesi’ne maske ve tıbbi üniforma bağışında bulundu.

Üniversite-sanayi iş birliği kapsamında, Trakya Üniversitesi ile iş dünyası ve kent etkileşimine örnek teşkil eden uygulamalara imza atan Modavizyon Tekstil, bünyesinde yer alan fabrikalarda ürettiği malzemeler arasında yer alan 3.000 adet maske ve 200 adet tıbbi üniformayı, Trakya Üniversitesi Hastanesi’ne bağışladı.Koronavirüs salgınına karşı, kamu kurum ve kuruluşlarına destek olmak için harekete geçen ve maske, tıbbi giysi gibi ihtiyaçları üretmeye başlayan Modavizyon Tekstil, bu zorlu süreçte Trakya Üniversitesi’ne de malzeme desteğinde bulundu. Kendi üretimi olan maskeleri, Trakya Üniversitesi Hastanesi Müdürü Nevzat Üstün’e teslim eden Modavizyon Tekstil Genel Müdürü Turgut Bakır, bu zor günlerde Türkiye’nin ve sağlık çalışanlarının yanında olduklarını belirterek, mücadele kapsamında hastanelerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çözümler geliştirmeye devam ettiklerini belirtti.Trakya bölgesinin istihdamına büyük katkılar sağlayan Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin’e, Modavizyon Tekstil Genel Müdürü Turgut Bakır ve tüm Şahinler Holding-Modavizyon çalışanlarına, Covid-19 ile mücadelede kendilerine vermiş oldukları destekler için teşekkür eden Trakya Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Abdullah Taş, hastalara yönelik hizmetlerin sürdürülmesi ve sağlık personeline destek için yapılan katkıları memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

Kaynak: Trakya Üniversitesi

- REKLAM -

Son Haberler

SAÜ Öğrencileri Teknofest’ten Dereceyle Döndü

Sakarya Üniversitesi İleri Mühendislik Teknolojileri Araştırma ve Geliştirme Öğrenci Topluluğu (İMARGE) bünyesinde faaliyet gösteren Kara Yonca Takımı Türkiye üçüncüsü...