Pazartesi, Kasım 28, 2022

İlgili Haberler

Trakya Üniversitesi Judo Takımı madalyalarla döndü

- REKLAM -

Judo Ünilig Finaller Türkiye Şampiyonası’na Trakya Üniversitesi Judo Takımı damga vurdu. Trakya Üniversitesi Judo Takımı, şampiyonada toplamda 10 madalya ve 2 kupa kazanarak büyük başarı elde etti.  

Trakya Üniversitesi Judo Takımı, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Afyonkarahisar’da düzenlenen Judo Ünilig Finaller Türkiye Şampiyonası’ndan kupalar ve madalyalarla döndü. Afyon Kocatepe Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen şampiyonada üniversitemiz ferdi ve takım olarak önemli başarılara imza attı. Türkiye’den 39 üniversite takımının mücadele ettiği şampiyonada üniversiteleri adına ter döken Trakya Üniversitesinin başarılı sporcuları, müsabakalara adeta damga vurdu. 

Çok sayıda sporcunun katıldığı ve kıyasıya mücadelelere sahne olan şampiyonada kadınlar +78 kilogramda tatamiye çıkan öğrencilerimiz Kübranur Esir ile erkekler kategorisinde 81 kilogramda M. Mustafa Koç Türkiye Şampiyonu oldular. Kadınlar kategorisinde 78 kilogramda Trakya Üniversitesi öğrencileri Dilem Bağçuvan ve 90 kilogramda Kadircan Çelik Türkiye ikincisi; 70 kilogramda Burcu Aksoy ve 73 kilogramda M. Hamdi Yıldırım ise Türkiye üçüncüsü olma başarısı gösterdiler. 

Takım müsabakalarında da başarılı sonuçlara imza atan Trakya Üniversitesi Judo Takımımız, Üniversitelerarası Türkiye Judo Mix Takım Şampiyonası’nda Türkiye üçüncüsü, Kadın Kata Şampiyonası’nda Türkiye ikincisi ve Erkek Kata Şampiyonası’nda ise Türkiye yedincisi oldu.

Şampiyonaya Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şengül Demiral antrenörlüğünde 11 sporcu ile katılan Üniversitemiz, toplamda 10 madalya ve 2 kupa ile şampiyonayı tamamladı.

Trakya Üniversitesi olarak sporcularımızı ve antrenörlerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 

Trakya Üniversitesi Mix Judo Takım Listesi

70 kg Burcu Aksoy- Mix Judo Takım Şampiyonası Üçüncüsü

70 kg Selin Çakıcı- Mix Judo Takım Şampiyonası Üçüncüsü
+78 kg Kübranur Esir- Mix Judo Takım Şampiyonası Üçüncüsü

+78 kg Dilem Bağçuvan- Mix Judo Takım Şampiyonası Üçüncüsü
73kg M. Hamdi Yıldırım- Mix Judo Takım Şampiyonası Üçüncüsü

73kg Abdullah Kaymaz- Mix Judo Takım Şampiyonası Üçüncüsü
90 kg M. Mustafa Koç- Mix Judo Takım Şampiyonası Üçüncüsü

90 kg Kadircan Çelik- Mix Judo Takım Şampiyonası Üçüncüsü
Trakya Üniversitesi Judo Kata Takım Listesi 

Kata Kadın Takımı: Türkiye İkincisi

Tori: Selin Çakıcı
Uke: Dilem Bağçuvan
Kata Erkek Takımı: Türkiye Yedincisi 

Tori: Bayramm Sapargulyev

Uke: Emre Savur

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

Zemin ve Geoteknik etkinliğinde bir araya geldiler

SUBÜ Proje İnovasyon Topluluğu tarafından iş dünyası ve öğrencileri buluşturan ‘Zemin ve Geoteknik’ başlıklı bir etkinlik düzenlendi. SAKARYA - Sakarya...