Pazartesi, Temmuz 4, 2022

İlgili Haberler

Trakya Üniversitesi’nin Düzenlediği “Her Yönüyle İpsala” Sempozyumunun Kitabı Yayımlandı

- REKLAM -

İpsala’nın kurtuluşunun 97. yıl dönümünde, asırlar boyunca farklı uygarlıklara ev sahipliği yapmış İpsala ve çevresi ile ilgili sosyal, kültürel, ekonomik, coğrafi ve çevresel konuların bilimsel bir ortamda tartışılarak kayıt altına alınmasını ve sonraki kuşaklara aktarılmasını sağlayan “Her Yönüyle İpsala” sempozyumunun bildiri kitabı yayımlandı.

Trakya Üniversitesi Yayınları’ndan, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler olarak iki cilt halinde yayımlanan kitaba elektronik ortamda da ulaşılabilecek.


Farklı üniversite ve disiplinlerden akademisyenlerin iki gün süren sempozyumda İpsala ve çevresine yönelik yapılacak araştırmalara kaynak niteliğinde bildiriler sunduğuna vurgu yapan Trakya Üniversitesi İpsala Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hayati Arda, “Patentler alan akademisyenleri, Silikon Vadisi’ne uzanan projeleri ile Meslek Yüksekokulumuz, ilçemiz İpsala için tarihi nitelikte bir çalışmaya daha imza attı. Sempozyumumuza katılan farklı disiplinlerden akademisyenlerimiz ilçemizin tarihine, bugününe ve geleceğine ışık tuttular. Türünün ender örneklerinden olan bu sempozyumda yer alan bildirileri kitap haline getirerek araştırmacıların hizmetine sunmaktan ayrıca mutluluk duyuyoruz. Yaşamış olduğumuz Covid-19 sürecinden dolayı kitabımız şimdilik sadece elektronik ortamda yer almakla birlikte yakın zamanda matbu olarak da yayımlanacak. Sempozyumun gerçekleşmesinde ve kitabımızın yayımlanmasında emeği geçen başta Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu olmak üzere herkese teşekkür ederim.” dedi.
 
Sosyal Bilimler Kitabı: https://bys.trakya.edu.tr/file/open/23539005
Fen Bilimleri: https://bys.trakya.edu.tr/file/open/52946641

Kaynak: Trakya Üniversitesi

- REKLAM -

Son Haberler

Sel Krizi Nasıl Yönetilir?

Sakarya Üniversitesi Acil Durum ve Afet Yönetimi Bölümü Öğretim Görevlisi Muhammed Fatih Pekşen sel afeti hakkında bilgilendirmede bulundu. Uluslararası Afet...