Salı, Nisan 16, 2024

İlgili Haberler

Ulaştırma Mühendisliği Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi

- REKLAM -

Ülkemizde eşsiz bir bölüm olarak eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdüren Ulaştırma Mühendisliği bölümümüzün Yalova’da tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Ülkemizde ilk ve tek olarak eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdüren ve Yalova Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi bünyesinde bulunan Ulaştırma Mühendisliği Bölümümüz, 2022 Yükseköğretim Kurulu Sınavı (YKS) sonrasındaki tercih danışmanlığı döneminde 12. Sınıf öğrencilerinde farkındalık, tanınabilirlik ve sürdürülebilirlik oluşturması amacıyla Yalova ili genelindeki ortaöğretim kurumlarında görev yapan rehber öğretmenlerine yönelik Ulaştırma Mühendisliği disiplininin tanıtım toplantısını gerçekleştirdi.

18 Nisan 2022 tarihinde Yalova Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü Konferans salonunda yapılan toplantıya Ulaştırma Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Eray Can, Ulaştırma Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Yavuz Abut ve Dr. Öğr. Üyesi Çiğdem Avcı Karataş, Bölüm Öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Yavuz Delice ve Bölüm Araştırma Görevlilerinden Arş. Gör. Ayşe Polat katıldı.

Toplantıda, dünyada ve ülkemizde hava, kara deniz ve raylı sistem modlarındaki mühendislik içerikli ve coğrafi tabanlı ulaşım ve lojistik projelerinin yoğun olarak gerçekleştiği düşünüldüğünde, Ulaştırma Mühendisliği disiplininin öneminden ve gerekliliğinden bahsedildi. Bununla birlikte mesleğin ulaştırma projelerindeki planlama, projelendirme, yapım, bakım, onarım, kontrol ve işletme aşamalarındaki iş olanakları, bölümde Ulaştırma Mühendisliği ile ilgili verilen dersler, bölüm laboratuvar olanakları, bölümde yapılan projeler ve etkinlikler ile ilgili bilgiler verilmiş olup sonrasında rehberlik öğretmenlerinden gelen sorular yanıtlandı.  

 

- REKLAM -

Son Haberler