Pazar, Eylül 24, 2023

İlgili Haberler

Uluslararası Film Araştırmaları Sempozyumu Bildiri Kitabı Yayınlandı

- REKLAM -

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen 1. Uluslararası Film Araştırmaları Sempozyumu, Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İletişim Fakültesi ve Türkiye Film Araştırmaları Derneği iş birliğiyle 9-11 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilmişti.

Sakarya’nın ev sahipliği yaptığı bu organizasyon 9-11 Mayıs tarihleri arasında hibrit olarak gerçekleştirilmişti. Bildiriler, katılımcıların tercihlerine bağlı olarak çevrim içi ve yüz yüze şekilde yapıldı.

1.Uluslararası Film Araştırmaları Sempozyumunda sunulan metinler bildiri kitabı olarak yayınlandı. Yerli ve yabancı birçok akademisyenin yer aldığı kitapta Türk sineması ile ilgili birçok konuya yer verilmiş. Sempozyum Türk Sinemasının akademik olarak araştırılması, geliştirilmesi ve yurtdışında tanıtılması gibi önemli bir hedefi var. Bu hedef doğrultusunda bir sonraki sempozyum hazırlıkları şimdiden başladığı bildirildi.

Türk Sineması Araştırmaları Ülkemizi Yurtdışında da Temsil Etti

Sempozyum kapsamında Portekizli akademisyenler ülkemizde ağırlanırken, sempozyum düzenleme kurulu üyesi Bulgaristan’a teknik gezi yaptı. Oradaki akademisyenlerle görüşerek bir sonraki sempozyum için görüşmeler gerçekleştirdi.

SEMPOZYUMUN BİLDİRİ KİTABINI ONLİNE OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

 

 
- REKLAM -

Son Haberler