Pazartesi, Aralık 5, 2022

İlgili Haberler

Lise öğrencisi Kader rektör oldu

- REKLAM -

Bilecik Ertuğrulgazi Lisesi 12. sınıf öğrencisi Kader Baysal Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesine bir günlük rektör oldu.

Sosyal medya üzerinden üniversiteye ulaşarak Rektör Prof. Dr. Şükrü Beydemir ile tanışmak ve üniversiteyi yakından tanımak istediğini belirten Kader, yapılan hazırlıklar neticesinde 18 Ağustos Salı günü bir günlüğüne Rektörlük görevini üstlendi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhami Yurdakul, Genel Sekreter Doç. Dr. Cenk Karakurt ve Rektör Danışmanı Öğr. Gör. Özgür Özcan’ın katıldığı programda Rektör Prof. Dr. Şükrü Beydemir görevini Kader Baysal’a devretti.

Halef-Selef Rektörler bir süre sohbetin ardından Rektörlük makamında daire başkanlarından üniversitenin idari yapılanması ve işleyişi hakkında bilgi aldı. Covid 19 Salgını nedeni ile sosyal mesafe kuralı gözetilerek yapılan toplantıda daire başkanları, yeni Rektörün sorularını yanıtladı. Üniversite öğrencileri için kampüs içerisindeki sosyal yaşam ve faaliyet alanları, sportif ve kültürel aktiviteler hakkında bilgiler alan Baysal, kendi önerilerini de gündeme taşıdı.

Psikoloji Bölümü Okuduktan Sonra Polis Olmak İstiyor…

Önümüzdeki yıl üniversite sınavına gireceğini, hayalindeki mesleğin ise psikoloji okuduktan sonra polislik olduğunu vurgulayan Kader Baysal ‘suç psikolojisi’ üzerine de doktora çalışması yapmak istediğini belirtti. Ziyaretinin sonunda görüşlerini belirten Kader Baysal, Rektör Prof. Dr. Şükrü Beydemir’e davetlerinden dolayı teşekkürlerini sundu.

Kaynek: BŞEÜ

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

SAÜ’den Araştırma Üniversitesi Olma Yolunda Yeni Bir Adım Daha

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi Yazılım Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Deniz Balta’nın yürütücüsü olduğu “Su...