Perşembe, Ağustos 18, 2022

İlgili Haberler

MSÜ–2020 Sınavına Girecek Adayların Dikkatine

- REKLAM -

Bilecik İl Sınav Koordinatörlüğü, Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı hakkında bilgilendirme yaptı.

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2020-MSÜ) için gerekli önlemlerin alındığını duyuran Bilecik İl Sınav Koordinatörlüğü, “Koronavirüs salgınının kontrol altına alındığı ve normalleşme sürecinin yaşandığı bu günlerde, salgınının yeniden harekete geçmemesi için ÖSYM ve İl Sınav Koordinatörlüğü, güvenlik ve sağlık açısından gerekli tedbirleri almıştır. Bu amaçla, tüm sınav binalarımız, okul bahçeleri, sınıflar, lavabolar, tuvaletler ve metal aksamlı ortak kullanım alanlarının temizliği tamamlanmış ve adayların sınava gireceği yerler hijyenik bir hale getirilmiştir. Sınava girecek öğrenciler, veliler ve sınavda görev yapacak personelin sağlığı için alınan kararlara uyulması son derece önemlidir” ifadelerini kullandı.

Bilecik İl Sınav Koordinasyon Kurulunun 14 Haziran 2020 Pazar günü gerçekleşecek sınavda uygulayacağı önlemler şu şekilde:


– Veliler sınav binalarının bahçelerine alınmayacaktır.

– Öğrenci ve velilerin sosyal mesafe kuralına (en az 1 metre, 3-4 adım) uymaları ve maske takmaları gerekmektedir.

– Her adayı sınav alanına getirip götürmek için yalnız bir yakınının refakat etmesi beklenmektedir.
– Veliler adaylara sınav binalarında oluşturulan güvenli bölgeye kadar refakat edebilecekler.

– Veliler öğrencilerini sınav binası güvenli bölgesinde bırakacaklar ve sınav bitiş saati olan 12.30’da sonra aynı yerden sosyal mesefe kuralları çercevesinde alabilecekler.

 – Adaylara bina girişlerinde ÖSYM tarafından maske ve ıslak mendil dağıtılacak ve el antiseptiği uygulanacaktır. İsteyen adaylar kendi maskelerini ve şeffaf şişede olmak şartı ile kolonyalarını getirebileceklerdir.

Kaynak: Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi

- REKLAM -

Son Haberler

Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesine Rekor Sayıda Başvuru

ÖSYM tarafından belirlenen kriterlere göre 2 adet yatay geçiş kontenjanı ayrılan Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesine toplam 51 farklı üniversiteden...