Çarşamba, Temmuz 24, 2024

İlgili Haberler

SAÜFEST Açılışını Meclis Başkanı Mustafa Şentop Yapacak

- REKLAM -

TBMM Meclis Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un açılışını yapacağı SAÜFEST, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Sakarya Valisi Çetin Oktay KALDIRIM, Sakarya Üniversitesi Rektörü Fatih Savaşan, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve il protokol üyelerinin katılımıyla 9 Mayıs Pazartesi Günü başlayacak.

Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından geçmişten günümüze Türk tarihindeki önemli olayların anlatıldığı “Biz” adlı gösterinin sahnelenmesinin ardından 3 bin m² alan üzerine kurulu, 69 yayınevi ve 150’ye yakın yazarın bulunduğu KİTAPFEST çadırının açılışı gerçekleştirilecek. Ziya Selçuk, Yusuf Kaplan, Beşir Ayvazoğlu, Buket Uzuner, Murat Menteş, Taha Kılınç, Nurullah Genç, İhsan Fazlıoğlu, Serdar Tuncer, Betül Zarifoğlu Tuğba Coşkuner, İsmail Kılıçaraslan ve İbrahim Kalın gibi pek çok isim festival boyunca imza etkinlikleri ve söyleşiler gerçekleştirecek.

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Sakarya Üniversitesi öğrencileri ile bir araya gelerek onların sorularını cevaplayacak.

SAÜFEST bünyesinde gerçekleştirilecek olan 8. Uluslararası Sakarya Film Festivali’nin ilk gününde açılış filmi olarak ödüllü yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun’un 1963 yılında bir askeri darbe sonrası İstanbul Radyosu’nda bildiri okumaya çalışan bir grup askerin hikayesini anlattığı ve kendisine 31 Ağustos 2018’de 75. Venedik Uluslararası Film Festivali kapsamında “Orizzonti (Ufuklar) Jüri Özel Ödülü” kazandıran “Anons” filmi gösterilecek. Bu yılın Onur Ödülü sahibi 2020 yılı Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Sinema Büyük Ödülü sahibi Yönetmen Derviş Zaim’e ödülü takdim edilecek.

Alışılagelen “bahar şenliği” konseptini üniversite olmanın gereklerine uygun bir formata dönüştürmek hedefiyle yola çıkan Sakarya Üniversitesi; kitap, bilim, sanat, kültür, spor, film ve kariyer festivallerinin bütünü olan SAÜFEST’te hem üniversite personel ve öğrencilerini hem de şehir sakinlerini ağırlayacak.

Son Haberler

SEO ve SEO Hizmeti Nedir?

Dijital pazarlamanın en önemli bileşenlerinden biri olan SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), web sitelerinin arama motorlarında daha yüksek sıralamalara ulaşmasını...