Çarşamba, Temmuz 24, 2024

İlgili Haberler

SAÜ’lü Akademisyen Fikir ve İnovasyon yarışmasında birincilik ödülü aldı

- REKLAM -

Sakarya Üniversitesi (SAÜ),  İslam Ekonomisi ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezi (İSEFAM) yönetim kurulu üyesi ve SAÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi İslam İktisadı ve Finans Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Salih ÜLEV, Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından düzenlenen Fikir ve İnovasyon yarışmasında birincilik ödülü aldı.

Dereceye girenlere ödülleri, Kuveyt Türk Innhouse İnovasyon Merkezi’nde düzenlenen törenle takdim edildi. Ülev’e ödülü Kuveyt Türk Hazine ve Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ruşen Ahmet Albayrak tarafından teslim edildi. 

Kuveyt Türk’ün, müşterilerin yatırım kararı verebildiği ve birikimlerini değerlendirebildiği TradePlus mobil uygulaması için yaptığı fikir geliştirme çağrısı yoğun ilgi gördü.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, Kuveyt Türk, faizsiz finans ilkeleri doğrultusunda yatırım fonu, hisse senedi ve sukuk işlemleri hizmeti sunan mobil uygulaması TradePlus için Fikrinn Platformu üzerinden yenilikçi fikir üretme çağrısında bulundu. Kullanıcılardan, TL bazlı yatırım araçlarıyla ilgili TradePlus’a değer katacak yenilikçi fikir ve önerilerin beklendiği çağrı kapsamında başvurular alındı.

TradePlus için kullanıcılar hisse senedi, yatırım fonu ve kira sertifikası gibi sermaye piyasası ürünleriyle ilgili yatırım simülasyonundan otomatik portföy yönetimine, sosyal platformlardan yapay zekâ destekli sanal yatırım danışmanlığına kadar geniş bir yelpazede inovatif fikirler üretti.

Toplamda 364 fikrin sahibinin başvuru yaptığı çağrı kapsamında belirli bir puan skalasının üzerinde yer alan 47 fikir bir sonraki aşamada, Kuveyt Türk Hazine Pazarlama Müdürlüğü’nün koordinasyonunda uzman ve yöneticilerden oluşan jürinin değerlendirmesine sunuldu.

8 fikrin finale kaldığı yarışmada, final değerlendirme komitesi dereceye giren fikirleri seçti ve kazananlar toplamda 100 bin TL ödülün sahibi oldu. Dereceye girenlere ödülleri, Kuveyt Türk Innhouse İnovasyon Merkezi’nde düzenlenen törenle takdim edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kuveyt Türk Hazine ve Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ruşen Ahmet Albayrak, her zaman müşterilerinin fikir ve önerilerini dikkate aldıklarını, beklenti ve isteklerine göre yeni projeler geliştirdiklerini bildirdi.

Bu bakış açısıyla katılım finans ilkelerine uygun tüm yatırım ürünlerini tek bir mobil uygulamada hizmete sunmak için TradePlus mobil uygulamasını hayata geçirdiklerini hatırlatan Albayrak, ‘Kullanıcılarımıza doğru yatırım kararları almada ve birikimlerini verimli şekilde değerlendirmede büyük avantaj sağlayan uygulamamız için yenilikçi ve inovatif fikirleri kullanıcılarımızdan almak istedik. Kuveyt Türk Fikrinn Platformumuz üzerinden çıktığımız çağrıya almış olduğumuz 364 başvuru ve gelen fikirlerin kalitesi, ne kadar doğru bir karar aldığımızın kanıtı niteliğindedir. Gelen her bir fikrin bizim için çok kıymetli olduğunu belirtmek isterim. Fikirlerini bizimle paylaşan tüm kullanıcılarımıza çok teşekkür ediyoruz.’ ifadelerini kullandı.

Son Haberler

SEO ve SEO Hizmeti Nedir?

Dijital pazarlamanın en önemli bileşenlerinden biri olan SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), web sitelerinin arama motorlarında daha yüksek sıralamalara ulaşmasını...