Pazar, Eylül 24, 2023

İlgili Haberler

Yalova Üniversitesi’nde Özel Yetenek Sınavları Başladı

- REKLAM -

Yalova Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, 2023-2024 akademik yılı için düzenlediği Özel Yetenek Sınavlarına büyük bir katılım yaşadı. Toplamda 1348 adayın başvurduğu sınavda, 463 kadın ve 885 erkek aday yer aldı. Bu adaylar arasında 39 milli sporcu ve 10 engelli aday da bulunuyor.

Sınav, farklı branşlarda eğitim almak isteyen adayların ter döktüğü bir platform haline geldi. Antrenörlük Eğitimi için 40, Spor Yöneticiliği ve Rekreasyon bölümleri için ise her biri 40 kontenjan ayrıldı. Toplamda 120 kontenjan, spor tutkunları için kapılarını açtı.

Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vefik Arıca ile Genel Koordinatör Sıddık Badıllı, Özel Yetenek Sınavlarının açılış gününde yer aldılar ve Rektörlük olarak sınavın her aşamasında destek sağlayacaklarını belirttiler.

Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdar Geri, hata payını en aza indirmek amacıyla kamera ve elektronik cihazlarla desteklenen, zaman ve sayısal verilere dayalı bir değerlendirme sisteminin kullanıldığını belirtti. Prof. Dr. Geri, tüm adaylara Yalova Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde öğrenci olma yolunda başarılar diledi.

Özel yetenek sınavı, Yalova Üniversitesi Merkez Yerleşkesinde 22 Ağustos 2023 tarihinden itibaren 4 gün boyunca devam edecek.

- REKLAM -

Son Haberler